Dozownik do mydła w płynie

Mydło można zaliczyć do jednych z podstawowych produktów higienicznych, których nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Jego udowodnione właściwości bakteriobójcze pozwalają nam uniknąć rozprzestrzeniania się groźnych zarazków oraz chorób, które mogą być przez nie wywoływane. Dozownik do mydła w płynie to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w łazienkach użytku publicznego, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie higieny gościom. Czym wyróżnia się to urządzenie? Sprawdź!

Gdzie sprawdzi się dozownik do mydła w płynie?

Na rynku dostępnych jest wiele dozowników na mydło w płynie. W łazienkach domowych chętnie wykorzystuje się tradycyjne pojemniki z pompką, które dostępne są w sklepach w wielu kolorach. Zazwyczaj wykonuje się je z plastiku, szkła, ceramiki, stali nierdzewnej, a niekiedy nawet z drewna. Pojemniki tego typu nie są jednak zbyt pojemne, dlatego sprawdzą się jedynie w warunkach domowych.

Profesjonalny dozownik do mydła w płynie montowany na ścianie to bardzo częsty widok w łazienkach przestrzeni publicznej. Dozowniki tego typu można spotkać w urzędach, biurowcach, placówkach medycznych i edukacyjnych, w lokalach gastronomicznych, na dworcach i lotniskach oraz wszędzie tam, gdzie wyjątkowo istotne jest zagwarantowanie gościom wysokiego standardu higieny. Dozowniki tego typu można podzielić na starsze modele z przyciskiem oraz urządzenia w pełni automatyczne.

Dozownik do mydła w płynie z przyciskiem

Pojemniki na mydło z przyciskiem to jedno z pierwszych rozwiązań tego typu, jakie zaczęły pojawiać się w łazienkach przestrzeni publicznych. Urządzenie to jest niezawodne oraz mało awaryjne, dzięki czemu sprzęty te z łatwością przetrwały do dzisiaj. Dawniej zazwyczaj uzupełniało się je mydłem w płynie z większego opakowania zbiorczego. Dzisiaj jednak dla podniesienia poziomu higieny stosuje się jednorazowe wkłady z mydłem. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo łatwa, wszystkim doskonale znana obsługa. Warto jednak pamiętać, że system dotykowy może przyczyniać się do rozprzestrzeniania szkodliwych bakterii i wirusów, dlatego zaczęto wdrażać nowocześniejsze rozwiązania.

Automatyczny dozownik do mydła w płynie

Automatyczny dozownik do mydła w płynie to aktualnie jedno z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Fakt ten w dużej mierze wynika z możliwości bezdotykowego dozowania mydła, co eliminuje problem krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Urządzenia tego typu wyposażone zostały w specjalny sensor ruchu z podczerwienią, który w odpowiedzi na zbliżające się dłonie uruchamia dozowanie mydła. Aspekt praktyczny oraz higieniczny tego rozwiązania doceniło już wiele lokalizacji, jednak jest ono szczególnie istotne dla placówek medycznych, gdzie wdrożony został najwyższy reżim sanitarny. W efekcie dozowniki automatyczne zaczęły stopniowo zastępować dozowniki łokciowe, które obsługiwało się za pomocą specjalnej dźwigni zamocowanej do pojemnika.

Współczesne dozowniki mają elegancki oraz nowoczesny wygląd, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do wystroju łazienki. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna, a wymiana wkładów zajmuje nie więcej niż kilka sekund.